Комісія (уповноважений) із соціального страхування — посередник між працюючою особою та Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд).

Дата: 29.08.2019 16:25

Комісія (уповноважений) із соціального страхування —  посередник між працюючою особою та Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд).

Повноваження комісій (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації (далі ? комісія соцстраху) регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі Закон № 1105) і Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим Постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 року № 13 (даліПоложення про комісію).

Проте деякі роботодавці надто легковажно ставляться до питання створення (обрання) комісії (уповноваженого) із соціального страхування. Своєю чергою, відсутність такої комісії (або вповноваженого) є порушенням чинного законодавства.

Обізнаність працівників щодо їх прав на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за рахунок коштів Фонду соцстраху безпосередньо залежить від належного виконання обов’язків головою та членами комісії соцстраху. Саме тому Сторожинецьким відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України відновлено проведення семінарів з cтрахувальниками Сторожинецького району щодо можливих неправомірних рішень комісії із соціального страхування при призначенні допомоги по тимчасовій непрацездатності по листках непрацездатності, які оформлені з порушенням.

Дні проведення семінарів можна дізнатись за номером телефону:         (03735) 2-49-43

Сторожинецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області

м.Сторожинець,

вул. Б.Хмельницького,18 А,