ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ ПРО ПРАЦЮ: ВАРТО ЗНАТИ

Дата: 05.02.2020 12:12

ПРАВОВА АБЕТКА.  Новини щодо регулювання різного кола питань, що стосуються ведення підприємницької діяльності, приходять практично щодня. 1 з 2 лютого 2020року маємо ст. 265 КЗпП, яка регламентує відповідальність за порушення трудового законодавства, у новій редакції.

На сьогоднішній день у порівнянні  ситуація виглядає наступним чином:

Порушення

Штраф до 02.02.2020

Штраф штраф з 02.02.2020

Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)

30 розмірів мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

10 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (у 2020 році — 47 230 грн).

До юросіб та ФОП, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку 1–3 груп, — попередження.
За повторне протягом двох років з дня виявлення порушення — 30 розмірів мінімальної зарплати за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення (141 690 грн
)

Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві

Виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ

Порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі

3 розміри мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення

3 розміри мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення  (14 169 грн)

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці

10 розмірів мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

2 розміри мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (9446 грн)

Недотримання встановлених законом гарантій та пільг мобілізованим працівникам

4 розміри мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (18 892 грн).
До юросіб та ФОП, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку 1–3 груп — попередження

Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні

3 розміри мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення

3 розміри мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення  (14 169 грн)

Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю для виявлення неоформлених працівників

100 розмірів мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення

16 розмірів мінзарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення (75 568 грн)

Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абз. 2–7 ч. 2 ст. 265 КЗпП

1 розмір мінзарплати

1 розмір мінімальної зарплати за кожне таке порушення (4723 грн).
За повторне протягом року з дня виявлення порушення — 2 розміри мінімальної зарплати за кожне таке порушення (9446 грн)

Примітка: Згідно зі ст. 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» мінімальна заробітна плата з першого січня 2020 року становить 4723 грн.

При цьому  разі виконання припису Держпраці і усунення виявлених порушень у визначені приписом терміни заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. Це стосується порушення строків виплати зарплати, недотримання гарантій оплати праці, недотримання гарантій і пільг мобілізованим працівникам.

Однак, за недопуск до перевірки, допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, а також виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЕСВ, штрафні санкції застосовуються незалежно від усунення порушень.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!! У разі сплати 50% розміру штрафу впродовж 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, така постанова вважається виконаною.

Пам’ятайте, що сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Також звертаємо увагу, що з 2020 року інспектори праці приходитимуть на перевірки відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду 9контролю) у сфері господарської діяльності, за винятком питань перевірки незадекларованої праці.

(Підготовлено в межах проекту ЄС «Різні громади – спільні рішення для економічного зростання)

#M4EG #Центр_економічного_зростання #прямуємо_разом